Zabieg Plastyka i korekta powiek górnych - RP Clinic

Plastyka i korekta powiek górnych

Wiotczenie skóry powiek to jeden z najszybciej pojawiających się oznak starzenia się skóry. Zdarza się, że nadmiar skóry w tym obszarze jest uwarunkowany genetyczne (np. tzw. opadająca powieka), jednakże najczęściej plastyka powiek górnych jest wykonywana u osób po 40 roku życia.

Dla kogo korekcja powiek?

Poza walorami estetycznymi wskazaniem do zabiegu plastyki powiek górnych jest nadmiar skóry w tym obszarze, który w niektórych przypadkach może przesłaniać nawet pole widzenia. Najczęściej jednak w czasie operacji korekty powiek górnych chirurg plastyczny dąży się do odsłonięcia brzegu rzęsowego powieki i tym samym odzyskania młodzieńczego wyglądu oka i całej twarzy.

Co należy wiedzieć przed zabiegiem chirurgicznym korekty powiek? 

Decydując się na zabieg musimy wykazać się dobrym ogólnym stanem zdrowia, prawidłowymi wynikami zleconych przez lekarza w czasie konsultacji badań. W przypadku występowania chorób przewlekłych należy poinformować o nich lekarza. Obowiązuje też bezwzględny zakaz palenia papierosów.

Zabieg jest wykonywany w trybie ambulatoryjnym, co oznacza, że jeszcze tego samego dnia pacjent/ka wraca do domu. 

Korekcja powiek górnych nie wchodzi w zakres faceliftingu oraz liftingu czoła, często jednak jest wykonywana w tym samym czasie z tymi zabiegami. Zwłaszcza w przypadku osób z niską linią brwi korzystne jest jednoczesne wykonanie liftingu brwi w celu spotęgowania efektu korekcji powiek górnych. Często pacjenci decydują się na korekcję powiek górnych i powiek dolnych w jednym czasie. W takim przypadku wtedy zabieg na ogół jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

NIE CZEKAJ! ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ!
Tel. +48 519 012 012
E-mail:
rejestracja@rpclinic.pl

Jak przebiega korekcja powiek górnych? 

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, a blizna po plastyce jest praktycznie niewidoczna.  Korekta polega na wykonaniu cięcia w fałdzie nad tarczkowym oraz nieznacznie wychodzącym poza kąt boczny oka. Często usuwany jest też nadmiar tkanki tłuszczowej, która może dawać efekt opuchniętej powieki. 

Jak każda procedura medyczna  – również korekcja powiek górnych i dolnych wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań, choć w przypadku plastyki powiek górnych i dolnych jest ono niewielkie. Do możliwych powikłań należy wystąpienie krwiaka, rozejście się rany, infekcja, martwica brzegów rany, asymetria czy też nadmierne bliznowacenie.

Ważne, by pacjent/ka stosował/a się do zaleceń pozabiegowych oraz zgłoszenie się na konsultacje w wyznaczonych terminach. 

Jak wygląda rekonwalescencja po korekcie powiek górnych?

Okres rekonwalescencji zajmuje ok. 10-14 dni, a szwy z powiek są usuwane po ok. 6-7 dniach. W tym czasie schodzą siniaki i obrzęki. W przypadku korekty powiek górnych nie ma konieczności noszenia opatrunku, zalecane jest jedynie przemywanie preparatem odkażającym.

W RP Clinic plastykę powiek wykonują:

Ważne informacje

Czas zabiegu
ok. 1 godziny
Pobyt w klinice
zabieg wykonywany w trybie ambulatoryjnym, pacjent wychodzi do domu po zabiegu
Wizyta kontrolna
po tygodniu i po miesiącu
Badania do znieczulenie miejscowego
morfologia, APTT, INR, anty HBs, HBs antygen, HCV
Badania do znieczulenia ogólnego
grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki, anty HBs, HBs antygen, HCV, EKG