Jest to zabieg, który w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność. Ma na celu przede wszystkim podnieść, ujędrnić i powiększyć pośladki ale dodatkowo wyszczupla okolice bezpośrednio sąsiadujące z pośladkami i jeszcze bardziej podkreśla kobiecą sylwetkę.
Zobacz też: Powiększenie pośladków za pomocą implantów
Dla kogo brazylijski lifting pośladków (BBL)?
Idealnymi kandydatkami do zabiegu są pacjentki, u których zaburzona jest sylwetka „klepsydry”, a tkanka tłuszczowa w nadmiarze gromadzi się nad i pod pośladkami. Już sama liposukcja w okolicy talii czy „bryczesów” nadaje pośladkom bardziej pożądany kształt, a dodatkowe wypełnienie pośladków własnym tłuszczem sprawia, że w efekcie zabiegu uzyskujemy podkreślenie kobiecej sylwetki.
Co należy wiedzieć przed zabiegiem BBL i jak się do niego przygotować?
Przygotowanie przed zabiegiem jest typowe, jak do znieczulenia ogólnego. Pacjent/ka musi być zdrowy, nie palić papierosów, wykonać podstawowe badania, a jeżeli choruje przewlekle powinien być odpowiednio leczony przez lekarza prowadzącego, przyjmować leki i poinformować o tym chirurga.
NIE CZEKAJ! ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ!
Tel. +48 519 012 012
E-mail: rejestracja@rpclinic.pl
Jak przebiega brazylijski lifting pośladków?
BBL jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym.
W pierwszej kolejności tłuszcz jest pobierany z miejsc, w których jest go w nadmiarze np. z okolicy lędźwiowej, z pleców, z ud lub z innych okolic. Następnie, po odpowiednim oczyszczeniu, tłuszcz zostaje przeszczepiony w pośladki. Objętości przeszczepionego tłuszczu zależy od objętości jaką uzyskamy w trakcie jego pobrania oraz od rozmiaru pośladków jakie chce uzyskać pacjentka. Najczęściej podawane objętości są w przedziale od 350 do 600ml na jeden pośladek.
Rekonwalescencja po zabiegu BBL
Gojenie się po zabiegu jest praktycznie bezbolesne, ale należy zastosować się do zaleceń lekarskich. Aby obrzęki ulegały redukcji i by osiągnąć oczekiwane efekty pozabiegowe jest zalecane noszenie ubrania uciskowego. Czas potrzebny do pełnego zagojenia to ok. 4 tygodnie. Po tym okresie objętość przeszczepionego tłuszczu stabilizuje się i nie wchłania. Warto wiedzieć, że ostateczny kształt miejsc poddanych liposukcji i miejsc przeszczepionych uzyskujemy nawet po roku.
W przypadku zabiegów z przeszczepem tłuszczu występuje ryzyko, że przeszczepiona tkanka nie przyjmie się lub wchłonie w przeważającej wielkości. Jaka objętość tłuszczu pozostanie jest głównie kwestią indywidualnych predyspozycji pacjenta. Miejsca poddane liposukcji mogą wytworzyć krwiaka lub stan zapalny, a w bardzo rzadkich przypadkach stwierdzono zatorowość płucną wywołaną tłuszczem.
W RP Clinic ten zabieg wykonują: