Zabieg Labioplastyka - modelowanie i plastyka warg sromowych - RP Clinic

Labioplastyka - modelowanie i plastyka warg sromowych

Czym jest labioplastyka, czyli co warto wiedzieć o plastyce i zmianie kształtu warg sromowych? 

Kiedyś temat tabu, dziś coraz chętniej wybierana procedura z zakresu chirurgii estetycznej narządów płciowych.  Labioplastyka to zabieg plastyki warg sromowych mniejszych lub większych, najczęściej dotyczy redukcji  warg sromowych mniejszych, rzadziej powiększenia czy zmniejszenia warg sromowych większych

Dla kogo zabieg labioplastyki warg sromowych? 

Wskazaniem do przeprowadzenia tego zabiegu z zakresu ginekologii estetycznej są m.in. przerośnięte wargi sromowe mniejsze (przerośnięta tkanka), które wystają ponad wargi sromowe większe lub/i asymetria warg sromowych czy ich deformacje. 

Co prawda nie istnieje wzór kształtu i wyglądu warg sromowych, który uznaje się za normę, jednak za odstępstwo od normy uznaje się sytuację, kiedy to przeszkadzają pacjentce w normalnym czy komfortowym funkcjonowaniu.  Np. przerośnięte lub asymetryczne wargi sromowe mniejsze mogą obniżać samoocenę w sytuacjach intymnych i jakość życia seksualnego, być źródłem dyskomfortu, np. poprzez ocieranie o odzież, w trakcie chodzenia czy uprawiania sportu i aktywności fizycznej, a nawet nawracających infekcji intymnych. Wskazaniem do zabiegu labioplastyki są również deformacje powstałe w wyniku porodu.  W tych wszystkich sytuacjach z pomocą przychodzi pacjentkom ginekologia estetyczna i plastyka. Warto skonsultować się z lekarzem, by efektem labioplastyki była przede wszystkim poprawa komfortu życia. 

Umów się na konsultację w RP Clinic!

Jak wygląda i na czym polega korekta warg sromowych mniejszych?

Ten zabieg medycyny estetycznej wykonuje się wyłącznie w znieczuleniu ogólnym. W przypadku przerostu warg sromowych mniejszych to pacjentka decyduje o zakresie i stopniu redukcji warg. 

Można wykonać najbardziej radykalną redukcję czyli uzyskać tzw. wygląd „camel toe” (wargi sromowe mniejsze niewidoczne), pośrednią po której wargi sromowe mniejsze są w poziomie warg sromowych większych oraz redukcja najmniejszego stopnia, w której wargi mniejsze sięgają ponad wargi większe.

Chirurg wykonuje plastykę warg sromowych pozbywając się nadmiaru skóry i modelując je w taki sposób, by zmienić ich kształt na pożądany i symetryczny. Najczęściej stosowaną techniką jest technika redukcji klinowych, polegają na wycięciu fragmentu wargi sromowej w formie klina i zszyciu dwóch pozostałych części. W niektórych przypadkach wykonuje się techniki deepitelizacyjne, które polegają na „ścieńczeniu” wargi w części centralnej i zszyciu części obwodowych.

W każdej z technik operacyjnych są stosowane szwy podskórne rozpuszczalne, więc nie ma późniejszej konieczności ich usuwania. 

W celu uzyskania w pełni estetycznego wyglądu sromu i jak najlepszych efektów zabiegu często jednocześnie wykonuje się korekcję warg mniejszych i większych, oraz korekcję napletka łechtaczki.

Jak przygotować się do zabiegu?

Wymagany jest dobry ogólny stan zdrowia, brak innych chorób lub ich prawidłowe leczenie, konsultacja z chirurgiem przed wykonaniem zabiegu, prawidłowe wyniki badań zleconych pacjentce oraz niepalenie papierosów. 

NIE CZEKAJ! ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ!
Tel. +48 519 012 012
E-mail:
rejestracja@rpclinic.pl

Jak przebiega rekonwalescencja? Przeciwwskazania po zabiegu

Okres rekonwalescencji i proces gojenia trwają ok. 10-14 dni. Sam okres pooperacyjny jest bezbolesny, bez dolegliwości bólowych, natomiast trzeba liczyć się z utrzymującym się przez ok. 2-3 tyg. obrzękiem miejsc intymnych. Niezwykle rzadko zdarzają się powikłania, takie jak powstanie krwiaka lub infekcji. Rzadko również zdarzają się przerastające blizny.

Podstawowe zalecenia po zabiegu:

  • Noszenie podpasek i luźnej bielizny.
  • Nieużywanie tamponów i nienoszenie stringów.
  • Powstrzymanie się od współżycia –  ok. 2-3 tyg. po zabiegu.

Ważne informacje

Czas zabiegu
ok. 1,5 godziny
Pobyt w klinice
zabieg wykonywany w trybie ambulatoryjnym, pacjent wychodzi do domu po zabiegu
Wizyta kontrolna
po tygodniu i po miesiącu
Badania do znieczulenie miejscowego
morfologia, APTT, INR, anty HBs, HBs antygen, HCV
Badania do znieczulenia ogólnego
grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki, anty HBs, HBs antygen, HCV, EKG
Kontakt z nami
×
Twoja wiadomość została wysłana! Skontaktujemy się z Tobą wkrótce.
Zadzwoń do nas: +48 519 012 012
Prośba o oddzwonienie
Wyślij wiadomość