Wiotczenie skóry powiek to jeden z najszybciej pojawiających się oznak starzenia się skóry. Zdarza się, że nadmiar skóry w tym obszarze jest uwarunkowany genetyczne (np. tzw. opadająca powieka), jednakże najczęściej plastyka powiek górnych jest wykonywana u osób po 40 roku życia.
Dla kogo korekcja powiek?
Poza walorami estetycznymi wskazaniem do zabiegu plastyki powiek górnych jest nadmiar skóry w tym obszarze, który w niektórych przypadkach może przesłaniać nawet pole widzenia. Najczęściej jednak w czasie operacji korekty powiek górnych chirurg plastyczny dąży się do odsłonięcia brzegu rzęsowego powieki i tym samym odzyskania młodzieńczego wyglądu oka i całej twarzy.
Co należy wiedzieć przed zabiegiem chirurgicznym korekty powiek?
Decydując się na zabieg musimy wykazać się dobrym ogólnym stanem zdrowia, prawidłowymi wynikami zleconych przez lekarza w czasie konsultacji badań. W przypadku występowania chorób przewlekłych należy poinformować o nich lekarza. Obowiązuje też bezwzględny zakaz palenia papierosów.
Zabieg jest wykonywany w trybie ambulatoryjnym, co oznacza, że jeszcze tego samego dnia pacjent/ka wraca do domu.
Korekcja powiek górnych nie wchodzi w zakres faceliftingu oraz liftingu czoła, często jednak jest wykonywana w tym samym czasie z tymi zabiegami. Zwłaszcza w przypadku osób z niską linią brwi korzystne jest jednoczesne wykonanie liftingu brwi w celu spotęgowania efektu korekcji powiek górnych. Często pacjenci decydują się na korekcję powiek górnych i powiek dolnych w jednym czasie. W takim przypadku wtedy zabieg na ogół jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym.
NIE CZEKAJ! ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ!
Tel. +48 519 012 012
E-mail: rejestracja@rpclinic.pl
Jak przebiega korekcja powiek górnych?
Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, a blizna po plastyce jest praktycznie niewidoczna. Korekta polega na wykonaniu cięcia w fałdzie nad tarczkowym oraz nieznacznie wychodzącym poza kąt boczny oka. Często usuwany jest też nadmiar tkanki tłuszczowej, która może dawać efekt opuchniętej powieki.
Jak każda procedura medyczna – również korekcja powiek górnych i dolnych wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań, choć w przypadku plastyki powiek górnych i dolnych jest ono niewielkie. Do możliwych powikłań należy wystąpienie krwiaka, rozejście się rany, infekcja, martwica brzegów rany, asymetria czy też nadmierne bliznowacenie.
Ważne, by pacjent/ka stosował/a się do zaleceń pozabiegowych oraz zgłoszenie się na konsultacje w wyznaczonych terminach.
Jak wygląda rekonwalescencja po korekcie powiek górnych?
Okres rekonwalescencji zajmuje ok. 10-14 dni, a szwy z powiek są usuwane po ok. 6-7 dniach. W tym czasie schodzą siniaki i obrzęki. W przypadku korekty powiek górnych nie ma konieczności noszenia opatrunku, zalecane jest jedynie przemywanie preparatem odkażającym.
W RP Clinic plastykę powiek wykonują: